Co zrobić przed sporządzeniem testamentu

Bardzo często wydaje nam się, że sporządzenie testamentu to rzecz o którą powinniśmy zadbać. Jednak tak naprawdę czasem nie jest to w żaden sposób potrzebne. Warto zauważyć, że radca prawny zamiast nam przekonywać do tego powinien nam wszystko wytłumaczyć krok po kroku bardzo często jednak nie jesteśmy do końca świadomi czy w naszym przypadku testament jest faktycznie w stanie coś zmienić czy tylko wydamy w ten sposób nasze pieniądze. Osoby starsze na pewno nie posiadają takiej właściwej wiedzy i dlatego też zgłaszają się oni do takich miejsc jak kancelaria adwokacka szczecin po to, aby wyjaśnić wszystkie swoje wątpliwości w sprawach dziedziczenia.

Podział majątku

testamentOstatnia wola to przede wszystkim najważniejsza rzecz po to, aby w przyszłości uniknąć sporów między bliskimi o podział majątku, czy też o inne rzeczy jakie znajdą się w spadku. Tego typu rozwiązania po prostu pokazują nam konkretnie wszystko i wyjaśniają wątpliwości, przez co wiadomo, kto co dziedziczy i na jakich zasadach. Niby większość powiedziała, by, że więcej w tej sprawie powie nam notariusz, ale przecież sam wspomniany urzędnik nie powie nam zbyt wiele o kwestiach prawnych dlatego też udział adwokata jest jak najbardziej wymagany i trzeba zdawać sobie z tego sprawę. Tak naprawdę w niektórych przypadkach taki adwokat lub inny radca prawny po prostu odradzi nam konieczność sporządzania jakiegokolwiek testamentu. Często, bowiem jakby nie patrzeć testament nie jest wymagany zwłaszcza, jeśli mamy do czynienia z jedną osobą dziedziczącą, wtedy nie będzie sporu, ponieważ automatycznie osoba ta uzyska wszystkie rzeczy bez testamentu.

Sprawa testamentu

Sprawa wygląda jednak, inaczej, gdy dziedziców jest kilka i wówczas sporządzony testament jest w stanie wiarygodnie rozdzielić spadek według woli zmarłego. Owszem, w niektórych sprawach zdarza się, że testament a dokładniej jego wiarygodność jest podważana przez osoby niezgadzające się z danym podziałem, ale takimi sprawami zajmują się już biegli, którzy sami oceniają czy faktycznie testament jest w pełni wiarygodny. Adwokat, czy też radca prawny może, więc nam wiele pomóc, ale zapamiętajmy sobie coś jedna osoba będąca osobą dziedzicząca otrzymuje spadek bezpośrednio na mocy ustawy jakie obowiązują w Polsce. Dlatego też testament w takich sprawach to rzecz zbyteczna nie wnosząca nic do naszego życia. Warto, więc znać przepisy i nie przepłacać zwyczajnie za coś, co i tak nie będzie miało w ostatecznym rozrachunku żadnego znaczenia dla nas osoby starsze muszą, więc takie rzeczy wiedzieć przed podjęciem decyzji.