Sposoby wybielania zębów

Aby mieć piękny uśmiech, przede wszystkim należy dbać o codzienną higienę zębów i myć je przynajmniej dwa razy dziennie. Jeżeli jednak zależy na też na tym, by nasze zęby były białe jak śnieg, musimy zdecydować się na ich wybielanie. Wybielanie zębów może obejmować różne metody, z których jedne są mniej, a inne bardziej skuteczne. To, którą z tych metod wybierzemy, zależy przede wszystkim od naszej zasobności portfela.

Ile kosztuje wybielanie?

zębyNajtańszym sposobem na wybielanie zębów jest codzienne stosowanie pasty wybielającej. Wiele osób wątpi w jej skuteczność, gdyż może ona rozjaśnić zęby jedynie o 2-3 tony w ciągu paru miesięcy. Nie oznacza to jednak, że tego typu pasta do zębów nie działa. Wbrew pozorom działa ona doskonale, jednak jej skuteczność jest dla ludzkiego oka słabo zauważalna. Pastę tego typu poleca się jednak osobom, które palą papierosy lub piją duże ilości kawy i herbaty, gdyż ich w przypadku pozwala ona nie dopuścić do powstawania trudnych do usunięcia przebarwień.

Nieco więcej należy zapłacić za specjalne żele i płyny wybielające, które można kupić w aptekach i w drogeriach. Ich koszt waha się w granicach 40-50 złotych, jednak ich skuteczność jest znacznie wyższa. Należy jednak zaznaczyć, że są to dość silne środki chemiczne, które mogą niekorzystnie wpływać na kondycję szkliwa. Można je więc stosować jedynie wtedy, gdy wyleczone są wszystkie ubytki w zębach, a w jamie ustnej nie ma stanu zapalnego. Nie wolno używać tego typu produktów, gdy ma się założone implanty zębowe.

Bezpieczne metody wybielania

Najskuteczniejszą metodą wybielania zębów jest wybielanie w gabinecie stomatologicznym. Zabieg ten jest wydatkiem rzędu 1000 złotych, jednak jego skuteczność jest bardzo wysoka nawet w przypadku osób, których zęby są pokryte licznymi przebarwieniami i plamami. Zabieg wybielania zębów polega na nałożeniu na zęby warstwy specjalnego żelu wybielającego, który następnie poddaje się naświetlaniu. Pod wpływem światła żel ten wchodzi w reakcję z powierzchnią zęba i sprawia, że nabiera ona ładnego, białego koloru. Co ważne, wybielanie zębów tą metodą jest bezpieczne, gdyż nie ma ono wpływu na kondycję szkliwa. Co więcej, do wielu żelów wybielających dodaje się fluor, którzy może dodatkowo wzmocnić powierzchnię zębów.

Wybierając metodę wybielania zębów, powinniśmy się więc skupić nie tylko na tym, ile ona kosztuje, ale również na tym, jak długo utrzyma się jej efekt. Warto zaznaczyć, że wybielanie w gabinecie jest najdroższe, ale jako jedyne gwarantuje nam biały uśmiech na wiele lat, podczas gdy inne metody zapewnią nam go na góra pół roku.