Czy szczoteczka soniczna zapewnia perfekcyjne mycie?

Wbrew pozorom wciąż wiele osób niepoprawnie myje swoje zęby. Używa do tego niewłaściwej szczoteczki lub pasty do zębów. Dorośli uczą swoje dzieci, jak należy to robić, a sami postępują niewłaściwie. Na tym tracą głównie ich zęby, które stają się wtedy słabe, zanieczyszczone i podatne na choroby oraz uszkodzenia. W efekcie mogą nawet kruszyć się i łamać, co każdego doprowadziłoby do szału. Lepiej więc nauczyć się, jak prawidłowo myć zęby, by nie przejmować się ich wypadaniem. Wiele osób zastanawia się też czy szczoteczka soniczna to właściwy wybór.

Jak poprawnie myć zęby?

szczoteczkaOd czego więc zacząć mycie zębów? Wbrew pozorom nie od szczoteczki i pasty, tylko od nici dentystycznej. Ten produkt rzadko kiedy gości w łazienkach rodzin, a powinno się to zmienić, bo korzystanie z nici ma same zalety. Wystarczy złapać jej niewielki kawałek w dwa palce, a następnie przesunąć nitką pomiędzy poszczególnymi zębami. Tak należy postąpić z górną i dolną szczęką, by wyciągnąć zalegające resztki żywności. Gdy już ukończy się „nitkowanie”, można przejść do szczotkowania. Same szczoteczki do zębów też mają znaczenie, dlatego wybierając je, najlepiej spojrzeć na główkę szczoteczki i dowiedzieć się, jakie ma ona włosie. Dobrze sprawdza się zwykle włosie miękkie, bo ono nie podrażni nawet wrażliwych zębów i dziąseł, nie powodując ich krwawienia. Szczoteczka soniczna jest według badań całkowicie bezpieczna dla organizmu i dziąseł. Można poczytać więcej na ten temat na stronie https://szczoteczka-soniczna.edu.pl/szczoteczka-elektryczna-specyfikacja-rodzaje-i-uzytkowanie/ 

Kolejny etap mycia szczoteczką soniczną

Na taką szczoteczkę trzeba już tylko nałożyć odpowiednią pastę (wystarczy ilość przypominająca ziarnko grochu), a później rozprowadzić ją równomiernie po całej jamie ustnej i wszystkich zębów. Standardowy zabieg mycia zębów powinien trwać dwie minuty, dlatego dzieci mogą nawet odliczać sobie ten czas, by nie myć swoich mleczaków zbyt krótko. Potem trzeba jeszcze dokładnie wypłukać usta zwykłą wodą i najlepiej przepłukać je jeszcze płynem odświeżającym. Teraz można już iść do łóżka z czystymi i lśniącymi zębami.

Trzeba też pamiętać o tym, by myć zęby i rano, i wieczorem. Zwykle to o wieczornym myciu zapominają osoby dorosłe, a jest ono zdecydowanie najważniejsze. W ciągu nocy bakterie mogłyby się bowiem rozprzestrzenić po całej jamie ustnej i uszkodzić zęby. By do tego nie dopuścić, należy sięgać po swoje szczoteczki soniczne tuż przed snem.