Zdrowiutkie uzębienie

Leczenie chorób przyzębia oraz zębów jest nieprzyjemne. Niestety, ale bardzo często zapominamy o tym, że odpowiednie higiena jamy ustnej oraz okresowe badania kontrole są w stanie wcześniej zaalarmować nas o toczącym się procesie chorobowym. W tej sytuacji każdy lekarz stomatolog szczecin podkreśla znaczenie profilaktyki, higieny oraz odpowiedniej diety w utrzymaniu zdrowia zębów i całej jamy ustnej. Najwięcej patologii związanych z naszym uzębieniem wiąże się z dietą, która z powodu obecności produktów wysoce przetworzonych diametralnie różni się od naszej diety pierwotnej, a więc fizjologicznej.

sprzęt dentystyBrakuje w młodym wieku warzyw i owoców, która pozwalają ustawiać się w odpowiedni sposób zębów, dzieci uspokajane są natomiast za pomocą smoczka, którego zbyt długie używanie przy ząbkowaniu powoduje powstawanie wad zgryzu. Najlepszy gabinet stomatologiczny szczecin nie jest w stanie wyleczyć niektórych schorzeń i może być konieczna całkowita resekcja, a więc usunięcie zęba stałego i wtórna implantacja. Są to zabiegi nieprzyjemne, kosztowne i znacząco wpływające na właściwości jamy ustnej. Olbrzymi rozwój w dziedzinie protetyki sprawił, że odpowiednio przeszkolony stomatolog szczecin może zaoferować swoim pacjentom bardzo dobre protezy,. Czy implanty, które będą bardzo estetyczne i komfortowe przy korzystaniu. Niestety, ale wśród dzieci obserwuje się wzrost częstotliwości występowania próchnicy, która jest niezwykle niekorzystnym zjawiskiem stomatologicznym. Przyczyną tego jest dieta wysokocukrowa i brak kontroli rodziców nad podstawowymi czynnościami higienicznymi, przede wszystkim nad myciem zębów.

Te dzieci, które mają zęby bez próchnicy, często cierpią na wady zgryzu, będące wtórnymi dla diety papkowej i długotrwałego korzystania ze smoczka. W tej sytuacji ortodonta szczecin proponuje założenie aparatu ortodontycznego na okres od kilku miesięcy, do nawet kilku lat. Aparat ortodontyczny do pewnego wieku może być ruchomy, jednakże późna diagnostyka często wymusza prostowanie zębów z wykorzystaniem aparatu założonego na stałe- jest to oczywiście dość kosztowne przedsięwzięcie, wiążące się z koniecznością comiesięcznych wizyt i dużym dyskomfortem w postaci występującego okresowo bólu zębów. Każdy dentysta podkreśla jednak znaczenie prostego zgryzu w profilaktyce patologii zębów- proste zęby o wiele łatwiej jest czyścić, ponadto ich zużycie przy fizjologicznym ustawieniu jest o wiele mniejsze, niż w przypadku wad zgryzu. Warto jest zadbać o swoje stałe uzębienie- to gwarancja nie tylko pięknego, ale i funkcjonalnego i komfortowego uśmiechu.